विदुर उपमेयर कप रााष्ट्रिय महिला भलिवल प्रतियोगिता आजबाट शुरु

विदुर खबर २०७६ जेठ ३० गते १:५३

नुवाकोट जेठ ३०, विदुर नगरपालिकाको आयोजना,जिल्ला खेलकुद विकास समितिको समन्वय तथा नुवाकोट भलिवल संघको सहयोगमा आजबाट प्रथम उपमेयर कप रााष्ट्रिय महिला भलिवल प्रतियोगिता हुने भएको छ ।

Advertisement

प्रतियोगिताको उद्घाटन संघिय संसदका उपसभामुख शिवमाया तुम्वाहाम्फे र सांसद नारायण खतिवडाले गर्ने आयोजकले बताएको छ । जिल्ला खेलकुद विकास समितिको मैदान कोलनीमा हुने प्रतियोगितामा आयोजक विदुर नगरपालिका,ज्यु डाइमण्ड एकेडेमी नैकाप, सिन्धुपाल्चोक भलिव टिम र न्यु पारामाउन्ट वोर्डिङ स्कल कुलेश्वरले सहभागिता जनाउनेछन । त्यस्तै विभागिय टोलीहरु त्रिभुवन आर्मी क्लब, नेपाल एपिएफ र नेपाल पुलिस क्लबले पनि प्रतियोगितामा सहभागिता जनाउने बुधबार पत्रकार सम्मेलनमार्फत जनाकारी गराइएको छ ।

प्रतियोगिताको लागि विदुर नगरपालिका वडा नम्बर ९ का अध्यक्ष शनि चित्रकारलाई प्रतियोगिताको संयोजकको रुपमा जिम्मा दिइएको छ । प्रतियोगिताकासबै तयारी पुरा भएको प्रतियोगिताका संयोजक शनि चित्रकारले जानकारी दिए ।
प्रतियोगिता उपाधि जित्ने टोलीले एकलाख ५० हजार रुपैयाँ कप, स्वर्णपदक र प्रमाणपत्र पाउनेछन भने दोस्रो हुनेले ७५ हजार रुपैयाँ, कप , रजतपदक र प्रमाणपत्र पाउने विदुर नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत सुदेव पोखरेलले जानकारी दिए छन । त्यस्तै प्रतियोगिताको तेस्रो हुने टोलीले २५ हजार रुपैयाँ, कप,कास्य पदक र प्रमाणपत्र पाउने त्यस्तै प्रतियोगिताको उत्कृष्ट खेलाडीलाई १० हजार रुपैयाँ दिइने छ भने बेष्ट स्पाइकर, बेष्ट डिफेन्स,बेष्ट ब्लकर र बेष्ट लिफ्टरलाई समान ५ हजार रुपैयाँ प्रदान गर्ने। विदुर नगरपालिकाका शिक्षा तथा खेलकुद शाखा प्रमुख दिवाकर चापाँगाईले बताए । पछिल्लो समयमा विदुर नगरपालिका र जिल्ला खेलकुद विकास समितिले नुवाकोटको विदुर नगरपालिकालाई खेलकुदको हव वनाउन विभिन्न खेलकुद प्रतियोगिता संचालन गरेको जिल्ला खेलकुद विकास समितिका संयोजक वुद्धि प्रधानले बताए । विदुर नगरपालिकाले गतवर्षको निति तथा कार्यक्रममा समावेश गरिएको कार्यक्रम अनुसार नै उपमेयर कप महिला भलिवल प्रतियोगिता संचालन गर्न लागेको विदुर नगरपालिकाको कार्यालयले जानकारी दिएको छ । प्रतियोगिता आगामी असार २ गतेसम्म संचालन हुने छ । प्रतियोगिताको कुल लागत १४ लाख ७० हजार रुपैयाँ रहेको विदुर नगरपालिकाले जनाएको छ ।

Advertisement

प्रतिक्रिया