नेपाललाई ७–० गोल अन्तरले हराउँदै भारत च्याम्पियन

विदुर खबर २०७६ भदौ १४ गते १७:३५

नुवाकोट । नेपाललाई पराजित गर्दै आयोजक भारतले पाचौं संस्करणको साफ यू–१५ फुटबल प्रतियोगिताको उपाधि जितेको छ ।

Advertisement

कल्याणीमा शनिबार भएको फाइनल खेलमा भारतले नेपाललाई ७–० गोल अन्तरले पराजित गरेको हो । योसँगै नेपाल तेस्रो पटक फाइनल पुगेर उपाधि जित्नबाट बञ्चित भयो । भारतले भने तेस्रो पटक उपाधि जित्न सफल बन्याे ।  यसअघि भारत सन् २०१३ र २०१७ मा प्रतियाेगिताकाे उपाधि जितेकाे थियाे । भारतले दुबै पटक उपाधि हात पार्दा नेपाल उपविजेतामै सिमित बन्याे ।

भारतको उपाधि यात्रामा सिद्वार्थले ह्याट्रिक पुरा गरे । यस्तै महेसन सिंह, मनन्दित माकेस, शिवजित सिंह, हिमांश जंग्राले एक-एक गोल गरे । खेलको १५ औ मिनेटमा महेसनले भारतलाई सुरुवाती अग्रता दिलाएका थिए । मनन्दित माकेसले ४१ मिनेटमा घरेलु टोलीको अग्रता दोब्बर पारे । इन्जुरी समयमा शिवजितले गोल गर्दै भारतलाई पहिलो हाफमा ३–० ले अघि बढाएका थिए । पहिलो हाफमा ३ गोल गरेको भारतले दोस्रो हाफमा थप ४ गोल गर्न सफल रह्याे । सिद्धार्थले खेलको ५२ मिनेटमा व्यक्तिगत पहिलो र टोलीका लागि चौथो गोल गरेका थिए । डिबक्स बाहिरबाट प्रहार गरेको बललाई नेपाली गोलकिपरले ठम्याउनै सकेनन् ।

Advertisement

खेलको ६५ मिनेटमा हिमांश जंग्राले पाँचौ गोल गरे । उनले टाईसनको पास सदुपयोग गर्दै गोल गरेका थिए । ७६ मिनेटमा सिद्धार्थले व्यक्तिगत दोस्रो गोल गरे । ८० औ मिनेटमा सिद्वार्थले ह्याट्रिक पुरा गर्दै भारतलाई ७–० को शानदार जित दिलाए ।नेपाल लिग चरणको पहिलो खेलमा समेत भारतसँग ५–० गोल अन्तरले पराजित भएको थियो ।रोउण्ड रोविन लिगका आधारमा नेपाल र भारत फाईनल प्रवेश गरेका थिए ।पहिलो पटक साफ यू–१५ को उपाधि जित्ने नेपालको सपना यसपटक समेत सफल हुन सकेन । नेपालको उपाधि यात्रामा पुन भारतनै तगारो बन्न पुग्यो ।

प्रतिक्रिया