नुवाकोटमा मतदाता शिक्षाको लागि घरदैलो अभियान शुरु

विदुर खबर २०७९ कार्तिक १९ गते ११:५५

नुवाकोट । नुवाकोटमा शुक्रबारदेखि मतदाता शिक्षाका लागि घरदैलो कार्यक्रम सुरु भएको छ ।

Advertisement

आगामी मंसिर ४ गते हुने प्रतिनिधिसभार र प्रदेशसभा निर्वाचनको लागि मतदाता शिक्षा शुरु गरिएको मतदाता शिक्षा जिल्लास्तरीय समितिको बैठकले जनाएको छ ।

बैठकले मतदाता शिक्षा कार्यक्रमलाई समदायस्तरमा लैजाने निर्णय समेत गरेको छ । मतदाता शिक्षा जिल्ला कार्यसमितिका संयोजक एवम्ु पम्रख जिल्ला अधिकारी नारायणप प्रसाद रिसालको अध्यक्षतामा बसेको बैठकले आगामी मङ्सिर १ गतेसम्म स्थानीय तहका सबै वडामा एकैसाथ घरदैलो कार्यक्रमको व्यवस्था मिलाउन मतदाता शिक्षा सञ्चालक समितिलाई आवश्यक सहजीकरण गर्ने निर्णय गरेको छ ।

Advertisement

मतदाता शिक्षासम्बन्धी सम्पूर्ण सरोकारवालासँग समन्वय गर्दै स्थानीय तहले आयोगको अनमतिमा विभिन्न सङ्घ–संस्था र निकायबाट सञ्चालन गर्ने मतदाता शिक्षासम्बन्धी घरदैलो, घम्ती टोली कार्यक्रमको समन्वय, सहजीकरण र अनगमन गर्नेछ । मतदाता शिक्षा सामग्री सरोकारवालालाई उपलब्ध गराई मतदाता शिक्षासम्बन्धी अध्ययन, अनसन्धानलाई आवश्यक सहयोग र समन्वय गर्ने बैठकले निर्णय गरेको जिल्ला निर्वाचन कार्यालयका पम्रख जयप्रसाद गौतमले जानकारी दिए ।

गत स्थानीय तहको निर्वाचनमा मतदाता शिक्षा कार्यक्रम सञ्चालन गरिएको थिएन । मतदातामा शिक्षा दिनपर्ने माग आएको र आयोगले कार्यक्रम राखेकाले अहिले मत दातालाई मतदानसम्बन्धी आवश्यक शिक्षा दिन लागेको उनले बताए ।

Advertisement

जिल्लामा बुधबारदेखि नमना मतदान सुरु भएको छ । विदुर नगरपालिकाको वडा नम्बर १० गेर्खुटारको सुन्दरी क्यौरेनी माविमा नमुना मतदान भएको थियो ।

जिल्लाको १२ वटै पालिकामा नमुना मतदान मङ्सिर १ गतेभित्र भइसक्नेसमेत जिल्ला निर्वाचन कार्यालयले जानकारी दिएको छ ।

प्रतिक्रिया