धुन्चेको पहिचान बोकेको शंख पार्कको बिधिवत उद्घाटन

विदुर खबर २०७७ कार्तिक १ गते २०:१५

रसुवा । रसुवाको गोसाईकुन्ड गाउँपालिका वडा नम्बर ६ धुन्चेमा निर्माण गरिएको शङख पार्कको विधिवत रूपमा उद्वघाटन गरिएको छ।

Advertisement

गोसाईकुन्ड गाउँपालिका स्याफ्रुवेसि,मानेकोर सोसाईटि नेपाल धुन्चे,युएनडिपि,रसुवा समरक्षण तथा सास्कृतिक कला समुहको सहजिकरणमा करिव १७ लाख ३३ हजार एक सय ४६ हजार ९८ रूपैयामा निर्माण सम्पन्न गरि धुन्चे का प्रमुख लामा नुर्पु छोवाङ घले,पुर्व माननीय सविधानसभा सदस्य छोवाङ तेन्जिङ तामाङ,गोसाईकुन्ड गाउँ पालिका प्रमुख कैसाङ नुर्पु तामाङ ले विधिवत रूपमा उदघाटन गर्नु भएको हो।

 

Advertisement

बौद्व धर्म अनुसार भगवान र मानव युगमा मानव वस्ति छनौट गर्ने क्रममा भगवान ले परापुर्व कालमा बोङझो डाडावाट शङख फाल्दा हालको धुन्चे को ब्राबल भन्ने स्थानवाट उक्त शङख अडिन पुगेको र उक्त शङख सङख अडिएको स्थानलाई मानव वस्ति बस्न योग्य र सदैव भगवान को क्रृपा रहने स्थान हुने भनी फालिएको सो शङख ठाडो भइ अडिएकोले स्थानिय भाषामा शङखलाई धुङ र ठाडो भई अडिएकोलाई लाङग भएको र यी दुई शब्द मिलि बनेको धुङलाङ शब्द वाट यश ठाउँ को नामाकरण भएको किम्वदन्ती रहेको छ ।

यस सङख पार्कले जिल्ला कै नमुनाका का रूपमा रहने बताईएको छ।। पर्यटन प्रर्बर्द्वनमा समेत टेवा पुग्ने छ।

Advertisement

प्रतिक्रिया