पर्यटन प्रर्वद्धन गर्न दुधेलामा कालिकामा ऐतिहासिक बैठक

विदुर खबर २०७६ वैशाख १२ गते १४:१०

नुवाकोट वैशाख १२, विदुर नगरपालिका वडा नम्बर ११ मा रहेको दुधेलामा जितगढीमा आन्तरिक पर्यटन प्रर्वद्धन गर्न भन्दै संवाद समुह नुवाकोटले करिव २२ सय मिटर उचाईमा समिक्षा बैठक बिहिबार सम्पन्न गरेको छ ।

Advertisement

नुवाकोटमा रहेको चारगढीमध्ये विदुर नगरपालिकामा रहेको गेर्खुगढी र दुधेलामा जितगढी गढीको प्रचारप्रसारको लागि दुधेगढीमा कार्यक्रम आयोजना गरेको संवाद समुह नुवाकोटले जनाएको छ । नेपाल र तिब्बतबिच युद्ध हुँदा चारओटा गढीमा वसेर तिब्बतलाई कब्जा गर्न रोकिएको विदुर नगरपालिका वडा नम्बर ११ का वडाअध्यक्ष तोयानाथ तिमिल्सेनाले जानकारी दिए । वडाअध्यक्ष तिमिल्सेनाले ऐतिहासिक दुधेलामा जितगढीमा पर्यटन प्रर्वद्धनको लागि वडा कार्यालय,विदुर नगरपालिका, र प्रदेश सरकारसँग पहल चिन र तिब्बती पर्यटक भित्राउने लक्ष्यसाथ काम अगाडि बढाइएको बताए ।

त्यस्तै स्थानिय रामप्रसाद प्याकुरेलले दुधेलामा जितगढीको विकासको लागि पछिल्लो ११ वर्षदेखि आफु लागिरहेको भन्दै विदुर नगरपालिका,प्रदेश र केन्द्रिय सरकार मिलेर ऐतिहासिक धरोहरलाई रक्षा गर्नुपर्ने बताए । उनले दुधेलामा जितगढीलाई बाह्य मात्र नभई आन्तकि पर्यटकलाई समेत प्रचारप्रसार गरि भित्राउनु पर्ने बताए ।

Advertisement

प्रतिक्रिया