दुबइको बाढीले २४ घण्टामा १ खर्ब १३ अर्ब बढीको नोक्सान

विदुर खबर २०८१ वैशाख ९ गते ८:५५

नुवाकोट । दुबईमा आएको बाढीले अर्बौं डलरको क्षति गरेको छ । विनाशकारी वर्षाले केही छोडेन।

Advertisement

रमाइलो दृश्यका लागि प्रसिद्ध सहरमा मंगलबार परेको भारी वर्षाले तहसनहस बनाएको छ । अविरल वर्षाका कारण नगरको विमानस्थल, सडक, मानिसका घर तथा व्यापारिक संस्था पानीमा डुबेका छन् ।

अबको केही सातामा स्थितिमा सुधार आउने विश्वास गरिएको छ । दुबईमा एकै दिन पूरै वर्षको पानी परेपछि अवस्था बिग्रिएको छ । निरन्तर सरसफाई पछि प्रभाव केहि दिनमा देखिने छ। सय घण्टाको अवरोधपछि मानिसहरु आफ्नो काम सुचारु गर्न चाहिरहेका छन ।

Advertisement

स्रोतका अनुसार सरसफाईमा मात्रै करिब एक अर्ब डलर खर्च हुनसक्छ । दुबईलाई करोडपतिको खेल मैदान पनि भनिन्छ। युएईका राष्ट्रपति शेख मोहम्मद बिन नह्यानले अधिकारीहरूलाई तुरुन्तै क्षतिको आकलन गर्न आदेश दिएका छन्। धेरै मानिसका गाडी, घर र व्यापारिक प्रतिष्ठानमा गहिरो क्षति पुगेको छ ।

झन्डै १ खर्ब १३ अर्ब भन्दा बढी नोक्सान भएको प्रारम्भिक रिपोर्टमा उल्लेख गरिएको छ । सरकार प्रमुखले जनतालाई छिट्टै समस्याबाट मुक्ति पाउने बताएका छन । प्रशासनले छिटो काम गर्नुपर्छ । यो सम्भव छ कि दुबईको सरकारले केही प्रमुख शहरहरूलाई बाढीबाट जोगाउन खर्च गर्ने बारे पनि विचार गर्न सक्छ।

Advertisement

भविष्यमा यस्तो अवस्था नआओस् भन्ने सुनिश्चित गर्न परियोजना ल्याइन्छ। दुबईका धनीहरू भूकम्पीय समस्यामा सँगै काम गरिरहेका छन्। विज्ञहरूले दुबईमा असामान्य वर्षाले निम्त्याएको विनाशलाई सम्बोधन गर्न धेरै कारकहरू विचार गर्नुपर्नेमा सहमत भएका छन्।

प्रतिक्रिया