काठमाडौँ उपत्यकामा लगातार तीन दिन बिदा

विदुर खबर २०७८ भदौ ३ गते ८:४९

नुवाकोट । काठमाडौँ उपत्यकामा लगातार तीन दिन बिदा हुने भएको छ। उपत्यकामा भदौ ५ गते, ६ गते र ७ गाते गरी लगातार तीन दिन बिदा हुने भएको हो।

Advertisement

भदौ ५ गते शनिबार परेको छ भने भदौ ६ गते जनै पूर्णिमा पारेको छ। भदौ ६ गते देशभर सार्वजनिक बिदा हुनेछ। त्यस्तै भदौ ७ गते काठमाडौँ उपात्याकामा मात्र सार्वजनिक बिदा हुनेछ। भदौ सात गते उपत्यकामा मनाइने गाईजात्रा परेका कारण बिदा हुने भएको हो। उक्त दिन उपत्यकामा मात्र बिदा हुनेछ।

२०७८ सालमा कति बिदा ?
गृहमन्त्रालयले २०७८ सालमा हुने सार्वजनिक बिदाको सम्बन्धमा राजपत्रमा सूचना प्रकाशित गरिसकेको छ।

Advertisement

प्रकाशित सूचनाका अनुसार यस वर्ष ५२ दिन शनिबार बिदा, पाँच दिन दशै बिदा, चार दिन तिहार बिदा, छ दिन विभिन्न पर्व बिदा, तीन दिन विभिन्न जन्मजयन्ती बिदा परेका छन्। सरकार यस वर्ष घटस्थापनामा पनि बिदा दिएको छ। असोज २६ गते फूलपातीदेखि ३० गते एकादशीसम्म दशैँ बिदा हुनेछ।

प्रतिक्रिया