बागमती प्रदेशसभा बैठक चल्न सकेन, माओवादीद्वारा अवरोध

विदुर खबर २०७७ चैत २६ गते १६:०९

नुवाकोट । बागमती प्रदेशको प्रतिपक्ष दलका नेताहरुले प्रदेश सरकारको विद्युतीय बस संचालन योजना प्रति असन्तुष्टि व्यक्त गरेका छन् ।

Advertisement


बागमती प्रदेशसभाको बिहीबार बसेको बैठकको विशेष समयमा बोल्दै प्रदेशका प्रतिपक्ष दलका ४ जना नेताहरुले प्रदेश सरकारको विद्युतीय बस संचालनको योजना प्रति असन्तुष्टि व्यक्त गरेका हुन् ।

बैठक सुरु हुने वित्तिकै प्रदेशको दोस्रो प्रतिपक्ष दल नेता नेपाली कांग्रेसका नेता इन्द्र बहादुर बानियाँले विशेष समयमा बोल्दै प्रदेश सरकारले अहिले स्वास्थ्य क्षेत्रलाई प्राथमिकतामा राख्नु पर्ने भन्नु हुँदै मन्त्रिपरिषदले आवश्यकीय कार्यविधि र मापदण्ड तयार नगरी विद्युतीय बस संचालनको काम अघि बढाउँदा भ्रष्टाचार गर्नु उद्देश्य रहेको आरोप लगाए ।

Advertisement

उनले सरकारले अघिल्लो वर्ष झै यस वर्षमा पनि आफ्नो नीति तथा कार्यक्रम माथि आइएनजिओलाई अनुदानको बजेट विनियोजन गर्ने कुनै प्रावधान नराखिएको हुँदा अहिलेको सरकारले मदन भण्डारी फाउण्डेसनलाई ५० लाख रुपैयाँ दिनु एमाले दललाई आफ्नो राजनीतिक दलको स्वार्थ पुरा गर्ने प्रयोजनको निमित्त के–के मापदण्ड तयार गरेर दिइएको हो संसदमा प्रष्ट पार्न माग गरे ।

नेता बानियाँले सरकारले आफै निर्माण कम्पनी स्थापना गरी संचालन गर्न भनि विधेयक ल्याउन खोजिएकोमा आपत्ति प्रकट गर्दै जनताकै सहभागितामा निजी कम्पनीहरु संचालन हुनु स्वाभाविक भएको तर सरकारले नै कम्पनी स्थापना गर्नु नाजायज र भ्रष्टाचारलाई प्रोत्साहित गर्न खोजिएकामा चिन्ता व्यक्त गरे ।

Advertisement

प्रतिक्रिया