आज भारी वर्षाको संभावना,सतर्कता अपनाउन आग्रह

विदुर खबर २०७७ साउन ३१ गते ८:५१

विदुर । मनसुनी न्यूनचापीय रेखा नेपालको पश्चिमी भागमा रहेकाले मध्य र पूर्वको तुलनाका पश्चिमका केही ठाउँमा भारी वर्ष हुने सम्भावना रहेको मौसम पूर्वानुमान महाशाखाले जनाएको छ ।

                                                                                                प्रतिकात्मक तस्बिर

Advertisement

आज देशभर समान्य बदली रही बागमती, गण्डकी, प्रदेश ५, कर्णाली र सुदूरपश्चिम प्रदेशका केही स्थानमा हल्का वर्षा भइरहेको छ । यस्तै, आज बागमती प्रदेश, गण्डकी प्रदेश, प्रदेश नं ५ र सुदूरपश्चिम प्रदेशका केही स्थानमा भारी वर्षाको सम्भावना रहेको महाशाखाले जनाएको छ ।

देशका केही स्थानमा मेघगर्जन र चट्याङ्गसहित हल्का देखि मध्यम वर्षाको सम्भावना रहेको विभागका मौसमविद्ले जनाएका छन् । भारी वर्षाको सम्भावना रहेका क्षेत्रका नदीमा पानीको बहाव बढ्ने, पहाडी क्षेत्रमा पहिरो जाने, ढल र पानीको राम्रो निकास नभएको ठाउँमा डुबान  हुनसक्ने भएकाले आवश्यक सतर्कता अपनाउन महाशाखाले आग्रह गरेको छ ।

Advertisement

प्रतिक्रिया