संक्रमित बालक बसेको धादिङको स्वास्थ्यचौकी सिल

विदुर खबर २०७७ जेठ ८ गते १४:५४

धादिङ।लमजुङका कोरोना संक्रमित ३ वर्षीय बालक ५० दिन बसेर गएकाे पाइएपछि गंगाजमुना–४ गुम्दीस्थित स्वास्थ्य चौकी अनिश्चितकालका लागि बन्द गरिएको छ ।

Advertisement

उनका हजुरबुबा सोही स्वास्थ्य चौकीमा कार्यरत रहेकाले उनी लमजुङको सुन्दरबजारबाट आमासहित चैत ९ गते गुम्दी आएर वैशाख २९ गते काठमाडौं गएका थिए । काठमाडौंमा घरधनीले कोरोना परीक्षण नगरी घरभित्र पस्न नदिएपछि जाँच गर्दा बालकमा संक्रमण पुष्टि भएको थियो । सँगै रहेकी आमालाई भने कोरोना देखिएन ।ती बालकका हजुरबुबासहित उनको सम्पर्कमा आएकाहरू, गुम्दीमा उनीहरूले डेरा लिएको घरका परिवारको कन्ट्याक्ट ट्रेसिङ गरी स्वाब संकलन गर्न टोली खटाइएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी अस्मान तामाङले बताए ।

‘उनीहरूको डेरावरपर अरू १५ वटाजति घर छन् । ती परिवारको पनि लगत संकलन गर्दै छौं, सबैभन्दा नजिकका नातेदारको पीसीआर गरेपछि त्यसको नतिजाबमोजिम थप कारबाही अगाडि बढाउँछौं,’ गंगाजमुना गाउँपालिकाका स्वास्थ्य संयोजक दीपक अधिकारीले भने ।

Advertisement

प्रतिक्रिया