जेसिजको ‘टी ब्याग’ लिडरसिप तालिम सम्पन्न

विदुर खबर २०७७ वैशाख २० गते ७:४६

विदुर । नुवाकोट जेसिजको आयोजनामा नेपालभरका जेसिज सहभागी भएको एक दिने ‘टी ब्याग’ लिडरसिप तालिम सम्पन्न भएको छ ।

Advertisement

कोरोना रोगको सक्रमणको कारण जुम प्रविधि मार्फत सञ्चालन भएको तालिममा सहभागीलाई जेसिआई सिनेटर सन्तोष कुमार पीले सहजिकरण गर्दै लिडरसिपको विकासमा अपनानउन सकिने जानकारीको सिकाई आदानप्रदान गरिएको आयोजक नुवाकोट जेसिजका अध्यक्ष श्रीकृष्ण आचार्यले जानकारी दिनुभएको छ ।

नेपालको ७७ जिल्लाका जेसिज अध्यक्ष सहित प्रतिनिधिको सहभागिता रहेका लिडरसिप तालिममा सन् २०१० का भारतीय जेसिजका अध्यक्ष समेत रहनुभएका सन्तोष कुमार पीले नेतृत्वको विकासको लागी आफूमा रहेको अन्तनिहित प्रतिभालाई प्रष्फुटन गराई समाज, राष्ट्र र विश्व समुदायमा योगदान पुर्याउनको लागी आह्वान गर्नुभयो । जेसीज एउटा खुला विश्वविद्यालय र आबद्ध सदस्यहरु सबै यसका विद्यार्थी भएकाले पढाईको विषयवस्तु नेतृत्व र व्यक्तित्वविकास लिडरसिपको लागी अतिआवश्यक गुण हुनपर्नेमा जोड दिनुभयो ।

Advertisement


१८ देखि ४० वर्ष भित्रका युवा सदस्यहरूको अन्तर्राष्ट्रिय संस्थाको रुपमा रहेका जेसिज व्यक्तित्व तथा नेतृत्व विकासको लागि समर्पित रहदै आएको छ । यसले जेसीज जात, धर्म, बर्ग तथालिङ्गमा भेदभाव नगर्ने भएलको पवित्र सँस्थाको रुपमा लिने गरिएको छ । यसमा आबद्ध सदस्यहरुलाई नेतृत्व र व्यक्तित्वविकास, विभिन्न तालिम,आत्मविश्वास बढाउन जोड दिने गरेको छ ।

Advertisement

प्रतिक्रिया