कार्यक्षेत्र नजाने प्रशासकीय अधिकृतलाई २४ घण्टाभित्र हाजिर गर्न निर्देशन

विदुर खबर २०७७ वैशाख ५ गते १६:२७

नुवाकोट । सरकारले स्थानीय तहमा अनुपस्थित प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतलाई २४ घण्टाभित्र पुगेर हाजिर गर्न निर्देशन दिएको छ ।

Advertisement

संघीय मामिला तथा सामान्य प्रशासन मन्त्रालयले सूचना जारी गर्दै सरुवा भएको लामो समयसम्म पनि तोकिएका स्थानीय तहमा नपुगेका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतलाई तुरुन्त हाजिर हुन निर्देशन दिएको हो ।सरकारले लकडाउनअघि नै केही स्थानीय तहमा नयाँ प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतलाई सरुवा गरेको थियो । वीरगञ्ज महानगरपालिकामा सुरुवा भएका सहसचिव भूमिराज शर्मा अहिलेसम्म वीरगञ्ज पुगेका छैनन् ।

त्यहाँ भारतीय नागरिकमा कोरोना संक्रमण भेटिएपछि त्रासको अवस्था छ । तर, महानगरपालिकाका प्रशासकीय अधिकृत शर्मा कार्यभार सम्हाल्न पुगेका छैनन् ।हेटौंडा उपमहानगरपालिकामा प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतका रुपमा सरुवा गरिएका कविराज पौडेल पनि अझै हाजिर भएका छैनन् ।

Advertisement

समान्य प्रशासन मनत्रालयका प्रवक्ता बसन्त अधिकारीले यस्तो महामारीको समयमा पनि तोकिएको जिम्मेवारी पूरा गर्न नजाने अधिकारीलाई कार्यस्थलमा पुग्न समयसीमा दिइएको बताए । अटेर गरे कानूनअनुसार स्पष्टीकरण सोध्नेसहित कारवाहीको प्रक्रिया अघि बढाउने उनले बताए ।

अहिले करिब १५ वटा स्थानीय तहमा प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतहरु अनुपस्थित छन् । प्रमुख प्रशाससकीय अधिकृत नहुँदा स्थानीय तहलाई राहत वितरणमा सममन्वय गर्न र बैंक खातामा रहेको बजेट परिचालन गर्न समस्या परिरहेको छ ।

Advertisement

प्रतिक्रिया