राहत दिँदा नागरिकता अनिवार्य पूर्वसर्त नराख्‍न अपिल

विदुर खबर २०७६ चैत २२ गते ८:२०
कोरोनाले प्रभावित भएका गरिव तथा विपन्न परिवारलाई राहत वितरण गर्दै नुवाकोटको विदुर नगरपालिका वडा नम्बर १ का वडाअध्यक्ष लेनिन रञ्जित ।

नुवाकोट । सरकारले लकडाउनका बेला विपन्‍न तथा कमजोर मानिसहरुलाई वितरण गर्न लागेको राहत प्याकेजमा नागरिकता प्रतिलिपिलाई अनिवार्य पूर्वसर्त नराख्‍न महिला, कानुन र विकास मञ्चले अपिल जारी गरेको छ ।

Advertisement

‘हामी नेपाली सबैसँग नागरिकता छैन, कतिपय एकल महिला, उनका सन्तानहरु नागरिकताविहीन छन्, नागरिकता देखाउन नसक्दा उनीहरु त छुट्ने भए, यस्तो संकटको बेला परिचय पत्र देखाउन नसकेकै कारणले राहतबाट बञ्चित हुन नपरोस्,’ मञ्चका कार्यकारी निर्देशक सविन श्रेष्ठले बताए।

नागरिकतासम्बन्धी हेर्दै आएको विकास मञ्‍चले अपिलमा भनेको छ, ‘आवश्यकताको आधारमा राहत उपलब्ध गराउनका लागि सबै सम्बन्धित निकायहरुलाई अपिल जारी गरेको छ, साथै राहत वितरणका लागि नागरिकतालाई पूर्वसर्तको रुपमा नलिइयोस् भनेर माग पनि गरेको छ।’ लकडाउनको अवस्थामा कसैलाई कानुनी परामर्शको आवश्यकता परेमा टेलिफोनमार्फत कानुनी परामर्श दिनलाई विकास मञ्‍चले हेल्पलाइन सेवा समेत सञ्‍चालनमा ल्याएको जनाएको छ। हेल्पलाइनका लागि मञ्चका अधिवक्ताहरुलाई सम्पर्क गर्न सकिनेछ।

Advertisement

प्रतिक्रिया