तराइमा छठको तयारी तीव्र

विदुर खबर २०७६ कार्तिक १३ गते १५:२८

जनकपुरधाम । तिहार सकिएलगत्तै तराईमा छठ पर्वको तयारी तीव्र रुपमा सुरु भएको छ। अहिले छठ पर्वका लागि चाहिने सामानको जोहो गर्दै स्थानीय छठको तयारीमा जुटेका छन्।

Advertisement

छठमा प्रयोग हुने बाँसको चंगेरा (दाउरी), सुप (नाङ्लो), डाला, सुपली, केरा लगायतका सामग्री खरिद गर्नेहरुको भीड बजारमा देखिन थालेको छ। प्रदेश २ का राजधानी जनकपुर आसपासका स्थानीय हाटबजारमा बाँसबाट बनेका सामान र छठ पर्वमा प्रयोग हुने अन्य सामानको खरिदबिक्री धमाधम भइरहेको छ।

छठमा प्रयोग हुने सामानहरू कतिपय व्यापारीले टायरगाँडामा राखेर गाउँघरमा बिक्री गरेका दृश्य देखिन थालेको छ। यस्ता सामग्रीले भरिभराउ बनेका बजारले छठको रौनक बढेको स्थानीयको भनाइ छ।धनुषाको नगराई नगरपालिकाका मिथिलेश झाले भने, ‘बजार छठको सामग्रीले भरिभराउ देखिएको छ।’ छठ पूजामा प्रयोग हुने सामग्रीसँगै खाद्यान्न, फलफूल र लत्ताकपडा किन्नेको पनि भीड बढेको छ। छठको आगमनसँगै व्यापार बढेको व्यवसायीहरू बताउँछन्।

Advertisement

प्रतिक्रिया