नुवाकोटमा रााष्ट्रिय वृक्षारोपण दिवस मनाईयो

विदुर खबर २०७६ असार १५ गते १:३३

नुवाकोट असार १५, “एक नागरिक एक फलफुल रोपण अभियान” भन्ने नाराका साथ डिभिजन वन कार्यालय नुवाकोटको आयोजनामा शनिबार जिल्लाको विभिन्न स्थानमा वृक्षारोपण कार्यक्रमको आयोजना गरि रााष्ट्रिय वृक्षारोपण दिवस मनाइएको छ ।

Advertisement

सामुदायिक वन उपभोत्ता महासंघ नुवाकोट र वाराही सामुदयिक वन उपभोत्ता समुह विदुर नगरपालिका वडा नम्बर २ को सहयोगमा बट्टारमा रहेको सुभेनियर बोर्डिङ स्कुलमा वृक्षारोपण कार्यक्रमको आयोजना गरिएको हो । वृक्षारोपण कार्यक्रमको उद्घाटन गदै जिल्ला समन्वय समितिका प्रमुख सन्तामान तामाङले सबै क्षेत्रलाई हरियाली बनाउने र विश्व वातावरणलाई सन्तुलन कायम गर्न वृक्षारोपण कार्याक्रम प्रभावकारी हुने बातए । उनले देशको वातावरणीय अवस्थालाई सन्तुलन कायम गर्न वृक्षारोपण प्रभावकारी हुने बताए । उनले प्रत्येक नेपाललीले आफ्नो घरवरपर वृक्षारोपण गरि वातावरण सन्तुलनमा ल्याउन सहयोग गर्नुपर्ने बताए ।

त्यस्तै डिभिजन वन कार्यालय नुवाकोटका प्रमुख जय मगंलले फलफुलमा विदेशमिा भर पर्नुपर्ने अवस्थाको अन्त्य गर्न सरकारले फलफुलको विरुवा रोप्ने अभियान यो वर्षबाट शुरु गरेको बताए । उनले साताव्यापी रुपमा आयोजना गरिने वृक्षारोपण कार्यक्रममा सबैले आफ्नो–आफ्नो घर,कार्यालयमा फलफुल रोपेर साताव्यापी कार्यक्रम सफल बनाउन आग्रह गरे । वृक्षारोपण दिवस अन्र्तगत शनिवार जिल्लाको विभिन्न स्थानमा आँप, लिचि, एभोग्याडो, अनार,कटहर लगायत ५ सयभन्दा बढी फलफुलको विरुवा रोपिएको डिभिजन वन कार्यालय नुवाकोटका सुचना अधिकारी लोकनाथ न्यौपानेले जानकारी दिए । रााष्ट्रिय वृक्षारोपण दिवसको अवसरमा डिभिजन वन कार्यालय नुवाकोटले सबैलाई घरघरमा वृक्षारोपण गरि साताव्यापी कार्यक्रम मनाउन सकेत आग्रह गरेको छ ।

Advertisement

वृक्षारोपण कार्यक्रममा जिल्ला प्रहरी कार्यालयका प्रहरी उपरिक्षक कृष्ण पल्लीमगर,रााष्ट्रिय अनुसन्धान आयोगमा प्रमुख धिरज वानियाँ, जिल्लाका सरकारी कार्यालयका प्रमुख एवं प्रतिनिधिहरुको उपस्थिति रहेको थियो ।

प्रतिक्रिया