जनैपूर्णिमामा लाग्ने गोसाइँकुण्ड मेलाको लागि व्यवस्थापन उपसमिति गठन

विदुर खबर २०७५ साउन २१ गते १६:२३

रसुवा, आगामी भदौ १० गते जनैपूर्णिमामा लाग्ने गोसाइँकुण्ड मेला व्यवस्थित रुपले सम्पन्न गर्न आज विभिन्न उपसमिति गठन भएका छन् ।

Advertisement

गोसाइँकुण्ड क्षेत्र विकास समितिका अध्यक्ष सञ्जीव डिएमका अनुसार स्वास्थ्य, सरसफाइ, दर निर्धारण, आर्थिक व्यवस्थापन, वातावरण प्रचारप्रसारसमेतका नौ उपसमिति गठन भएका छन् । समुद्री सतहदेखि १४ हजार १०० फिटको उचाइमा रहेको गोसाइँकुण्ड जिन्दगीमा एक पटक भए पनि जानैपर्ने धार्मिक मान्यता छ । यस वर्ष १५ हजार भक्तजनको आगमन हुने अनुमान गरिएको छ ।

काठमाडौँबाट गोसाइँकुण्डसम्म जाने बाटामा काठमाडौँ–त्रिशूली बजार–धुञ्चे, सुन्दरीजल–हेलम्बु र काठमाडौँ–नर्जा–यार्सा छन् । मोटरबाटो भने काठमाडौँ–धुञ्चेसम्म मात्र छ । भक्तजनलाई भोज र बासस्थानका लागि पूर्वतयारीमा रहनलाई व्यवसायीलाई आग्रह गरिएको गोसाइँकुण्ड क्षेत्र विकास समितिले जनाएको छ । स्थायी होटल कम भएकाले यथेष्ट रुपमा अस्थायी छाप्राको निर्माण गर्न पनि भनिएको छ । जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय रसुवाको अगुवाइमा हिमालय उद्धार संघलगायत विभिन्न संस्थाले प्राथमिक उपचारको प्रबन्ध मिलाउने अध्यक्ष डिएमले बताउनुभयो ।

Advertisement

प्रतिक्रिया