कांग्रेस ओली सरकारको विकल्प खोज्न तयार : डा. महत

विदुर खबर २०७७ चैत २४ गते ८:४७

नुवाकोट । आफ्नै नेतृत्वमा सरकार गठनका लागि पहल गर्ने निर्णय गरेको नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाले सहमति जुटाउन खासै अग्रसरता देखाएका छैनन् ।

Advertisement

५ पुसमा संसद विघटन भएपछि मध्यावधि चुनावको पक्षमा देखिएका उनीमाथि अहिले पनि त्यो आरोप लाग्ने गरेको छ । तर उनीनिकट मानिएका कांग्रेस सहमहामन्त्री डा. प्रकाशशरण महत भने त्यो मान्न तयार छैनन् । यो सरकारको विकल्प खोज्नुपर्छ भन्नेमा आफूहरू प्रष्ट रहेको भन्दै उनले भने, ‘अहिले ओलीले जसरी राज्य संयन्त्रलाई कब्जा गर्ने कोशिश गरेका छन् त्यसबाट भोलि चुनावलाई प्रभावित गर्ने कोशिश हुनसक्छ । कांग्रेसको नेतृत्वमा सरकार बन्यो भने भोलि चुनाव स्वतन्त्र र निष्पक्ष हुनसक्छ भन्ने हाम्रो मान्यता हो । यसका लागि खासगरी जसपा आउनुपर्छ ।’

ओली सरकारको विकल्प चाहेको हो भने अरू मुद्दा छाडेर पनि जसपा आउनै पर्ने उनको तर्क छ । यद्यपि अदालतमा विचाराधीन रेशम चौधरीको विषय बाहेक अरू मुद्दालाई नयाँ सरकार बनेपछि सम्बोधन गर्न तयार रहेको उनले बताए ।

Advertisement

प्रतिक्रिया