नुवाकोटको लिखुमा भालिदेखि छहरे महोत्सव

विदुर खबर २०७७ फागुन १३ गते ६:५३

लिख । नुवाकोटको लिखु गाउँपालिकामा प्रथम ‘छहरे महोत्सव तथा व्यापार मेला २०७७’ भोलि शक्रबारदेखि सुरुु हने भएको छ ।

Advertisement

समग नुवाकोट जिल्लाको पर्यटकीय विकास, आन्तरिक व्यापार, लोककला,संस्कृतिको संरक्षण’ भन्ने नाराका साथ छहरे चोकनजिकैको लिख बगरमा फागुन १४ गतेदेखि २२ गतेसम्म महोत्सव हुनेछ । महोत्सवको तयारी पूरा भएको महोत्सवका संयोजक शेरबहादर केसी (सानकेु सीले जानकारी दिए । महोत्सवले गर्दा छहरेको लिखु बगर दुलही जसरी सिँगारिएको छ । महोत्सवको पचार–प्रसारलाई तीवता दिइरहेको छ ।

महोत्सवको गेट, मञ्च, मेला व्यवस्थापनदेखि लिएर प्रचार–प्रसारको काम भइरहेको केसीले बताए । मनोरञ्जन तथा बाल उद्यान, झाँक्रीको तयारीदेखि कलाकारको नामावलीलगायतका सम्पूर्ण कार्य सकिएको संयोजक केसीले बताएका छन् । महोत्सवमा स्टल निर्माण सम्पन्न भएर बकिङसमेत भइसकेको छ । महोत्सवमा एक सय ५० स्टल रहनेछन् ।

Advertisement

महोत्सव अवधिभरका लागि विशेष सुरक्षाको तयारी गरिएको छ । झन्डै दुई लाख दर्शकले अवलोकन गर्नेअपेक्षा राखिएको छ । गीत–सङ्गीत क्षेत्रमा नयाँ कलाकारको आकर्षण बढाउन महोत्सव अवधिभर आयोजना गरिने नुवाकोट तारा– २०७७ प्रतियोगिता पनि महोत्सवको मुख्य आकर्षणको रूपमा रहनेछ ।

प्रतिक्रिया