कानुनमन्त्रि शेरबहादुर तामाङको मन्त्रि पद आज चट् हुँदै, आजै राजीनामा आउन सक्ने

विदुर खबर २०७५ साउन ८ गते ४:५२

नुवाकोट, कानुनमन्त्रि शेरबहादुर तामाङको मन्त्रि पद चट हुने भएको छ । उनलाई नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीले राजीनामा दिन निर्देशन दिएको छ । स्रोतले दिएको जानकारी अनुसार उनको राजीनामा आजै दिउँसोसम्म आइसक्ने बताइएको छ ।

Advertisement

तामाङ आजै दिउँसो पत्रकार सम्मेलन गरेर राजीनामा दिने मनस्थिति बनाएको स्रोतले जनाएको छ । मन्त्री तामाङले बंगलादेशमा एमबीबीएस अध्ययनरत नेपाली छात्राहरुबारे केहीदिन अघि आपत्तिजनक अभिव्यक्ति दिएका थिए । जसको विरोध अहिले समाजिक संजाललमा भाइरल बनेको छ । उनको अभिव्यत्तिले नेकपाको इज्जतमा समेत धक्का लाग्ने भन्दै नेकपाका शिर्ष नेतृत्वले उनलाई राजीनामा दिन दबबा दिएका हुन ।

Advertisement

तामाङले मेडिकल कलेज खोल्नपर्छ भन्ने आफ्नो मतलाई पुष्टि गर्न बंगलादेशमा एमबीबीएस अध्ययनरत नेपाली छात्राहरुले सर्टि्फिकेट पाउन अस्मित बेच्न बाध्य हुनु पर्ने गरेका अभिव्यत्ति दिएपछि उनी आलोचित भएका थिए । यसको अहिले यसको सर्वत्र आलोचना भएको छ । डा. गोविन्द केसीको अनसनलाई लिएर सरकारको आलोचना भइरहेका बेला कानुनमन्त्रीको अभिव्यक्ति पनि थपिएपछि नेकपाका नेताहरुले सोमबार साँझ छलफल गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया