संसद विघटन पुर्ण रुपमा असंवैधानिक : डा रामशरण महत

विदुर खबर २०७७ पुष १४ गते ११:२२

                  लिखुको चौघडामा आयोजित विरोध सभालाई सम्बोधन गर्दे पुर्व अर्थमन्त्रि डा. रामशरण महत ।

नुवाकोट । पुर्व अर्थमन्त्रि तथा नेपाली कांग्रेसका प्रभावशाली नेता डा. रामशरण महतले संसद विघटन पुर्ण रुपमा असंवैधानिक भएको बताएका छन् ।

Advertisement

सोमवार नेपाली कांग्रेस क्षेत्र नमबर १ ले लिखु गाउँपालिकाको चौघडामा आयोजना गरेको विरोध सभालाई सम्बोधन गर्दे डा महतले सो कुरा बताएका हुन् । विरोधसभा सम्बोधन गर्दे डा. महतले कम्युनिस्ट सरकारले गरेको अलोकतान्त्रिक कदमबिरुद र नेपालको संबिधानले परिकल्पना नगरेको कुरा कम्युनिस्ट सरकारले गरेकोले नेपालको संविधानको रक्षार्थ एंवा लोकतान्त्रिक वहुदलिय व्यस्थाको लागि नेपाली कांग्रेस देशभर आन्दोलनमा उत्रनुपरेको बताए । नेता महतले बिश्ववाट नै पतन भएको कम्युनिस्ट शासन अवको निर्वाचनपछि नेपालवाट पनि अन्त्य हुने समेत बताए । उनले नेपालमा २०४६ सालपछिका जे जति बिकाश निर्माण भएका छन त्यो सव नेपाली कांग्रेसले अंगिकार गरेको नितिको कारणले भएको समेत दाबी गरे ।

कार्यक्रममा विभिन्न पाटि परित्याग गरि सयौंको संख्यामा विभिन्न दलका नेता तथा कार्यकर्ता नेपाली कांग्रेसमा प्रवेश गरेका छन् । नव प्रवेशिहरुलाई पुर्व मन्त्री एंव नेपाली कांग्रेसका प्रभावशालि नेता डा रामशरण महत, जिल्ला सभापति जगदिश्वर नरसिंह के.सि ,रन्जित कर्ण र रमेशकुमार महतले अविरमाला लगाएर स्वागत गरेका थिए ।

Advertisement

प्रतिक्रिया