रसुवामा पहिरोको जोखिम, हजार घर असुरक्षित

विदुर खबर २०७५ असार ३१ गते ४:५२
A view of a landslide that obstructed vehicular movement along Narayangadh-Muglin road section, in Chitwan, on Monday, June 27, 2016. Photo: THT

गत वर्ष जिल्लाको नौकुण्ड गाउँपालिका २ युब्रास्थित बस्ती पहिरोले जोखिममा परे पनि स्थानीय गाउँ छाड्न तयार भएनन । बस्तीमुनिबाट गएको पहिरोका कारण अघिल्लो बर्षको बर्खा युब्रावासीले त्रासमै विताए ।

Advertisement

यो वर्ष फेरि बस्तीमाथिबाट पहिरो खसेपछि एक सय १० घरपरिवार असुरक्षित छन् । यी परिवार सुरक्षित स्थानको खोजिमा लागेका छन् । बस्ती मुनी र माथिबाट पहिरो झर्न थालेपछि अब गाँउ छाड्नुको विकल्प नभएको स्थानीय गणेश तामाङले बताए ।

गाउँमा बनाएको नयाँ सडकमा समयमै नालाको व्यवस्था गर्न नसक्दा समस्या आएको उनको भनाइ छ । गाउँपालिकाको नाला काट्छ भनेर हामी ढुक्क भएर बस्यौै । तामाङले भने । तर, उसले समयमा नै काम गरेन । पहिरोले बस्ती नै लैजाने अबस्था आएपछि बल्ल नाला बनाएर पानी कटाउन गाउँले लागिपरेका छन् । नागरिक दैनिकबाट ।

Advertisement

प्रतिक्रिया