बाग्मति प्रदेशमा गाँजा खेती गर्न पाउनुपर्ने मागसहित विधेयक दर्ता

विदुर खबर २०७६ फागुन २० गते १९:१८

हेटौंडा । बागमती प्रदेशसभामा पनि गाजा खेतीलाई नियमन तथा व्यवस्थापन गर्न बनेको विधेयक दर्ता भएको छ ।

Advertisement

प्रदेश सांसद केशव स्थापितले गैरसरकारी विधेयकको रुपमा सोमबार बागमती प्रदेशसभामा विधेयक दर्ता गरेका हुन् ।उक्त विधेयक प्रदेशसभा सचिवालयमा  ५३ नम्बरमा दर्ता भएको छ । यसअघि सोमबार संघीय संसदको प्रतिनिधिसभामा पनि गाजासम्बन्धी विधेयक सांसद शेरबहादुर तामाङले दर्ता गरेका थिए ।

प्रदेश सांसद स्थापितले औषधिको रुपमा प्रयोग गर्न सकिने गाजालाई आम्दानीको स्रोत बनाउने बाटो खुल्ला गर्न विधेयक दर्ता गरेको बताए ।उनले विधेयक सातै प्रदेश सभामा दर्ता गर्ने तयारी रहेको बताए । समृद्ध  नेपाल र सुखी नेपालीको नारालाई यही पालामा सार्थक बनाउन व्यवस्थित र नियमनकारी निकाय गठन गरेर सरकारले खेतीलाई वैधानिकता दिनुपर्ने सांसद स्थापितले बताए ।

Advertisement

गाजालाई औषधिको रुपमा प्रयोग गर्न सकने विश्व स्वास्थ्य संगठनले प्रमाणित गरे पनि नेपालमा अझै प्रतिबन्धित अवस्थामा राख्न नहुने उनको भनाइ छ । ‘अब यसलाई आन्दानीको स्रोतका रुपमा प्रयोग गर्नुपर्छ त्यही लागि हाम्रो प्रयास हो’ उनले भने ।बागमती प्रदेशका १३ वटै जिल्ला गाजा खेती हुने ठाउँ भएकाले यहाँको प्रदेशसभामा पनि विधेयक दर्ता गरेको सांसद स्थापितले बताए ।

प्रतिक्रिया