चिलिमेको प्रमुख कार्यकारी अधिकृतमा सुवास मिश्र

विदुर खबर २०७६ पुष २४ गते ९:३४

नेपाल विद्युत प्राधिकरणले चिलिमे जलविद्युत कम्पनीको प्रमुख कार्यकारी अधिकृत (सिइओ) मा सुवास मिश्रलाई नियुक्त गरेको छ ।

Advertisement

प्राधिकरणले ५१ प्रतिशत सेयर स्वामित्व रहेको कम्पनीमा ११औ तह (निर्देशक) का मिश्रलाई नियुक्त गरेको हो । माधव काेइराला प्राधिकरणमा फिर्ता भएपछि याे पद रिक्त थियाे । मिश्र कुलेखानी तेस्रो जलविद्युत आयोजना प्रमुख हुन् । उनकै सक्रियतामा निर्माण सुरु भएको १२ वर्षपछि चालू वर्षदेखि कुलेखानी तेस्रो सञ्चालनमा आएको छ । चिलिमेकाे सिइओ नियुक्तीको पत्र बुझ्न प्राधिकरणबाट खबर आएको मिश्रले बताए ।

‘अहिले पनि म कुलेखानी तेस्रो कै काममा व्यस्त छु, ’उनले  भने, ‘प्राधिकरणबाट पत्र बुझ्न आउनु भन्ने खबर पाएको छु । सम्भव भएसम्म आजै पत्र बुझ्छु ।’ उनले आज पत्र बुझे पनि केही दिनपछि मात्रै पदभार ग्रहण गर्ने बताए । अझै एक साता कुलेखानी तेस्रोको काम गर्ने बताए । कुलेखानी तेस्रो चिनियाँ ठेकेदारले प्राधिकरणलाई हस्तान्तरण गर्न बाँकी छ । चिनियाँ टोली आएर केही उपकरणको परीक्षण गरेपछि औपचारिकरुपमा आयोजना हस्तान्तरण हुने उनले बताए । मिश्रलाई चिलिमेअन्तर्गत निर्माणाधीन २ सय ७० मेगावाटका आयोजना सम्पन्न गर्ने तथा नयाँ आयोजनाको निर्माण प्रक्रिया अघि बढाउने जिम्मेवारी छ । मिश्रले २०५१ सालमा इन्जिनियरको रुपमा ७ तहबाट विद्युत प्राधिकरणमा सेवा सुरु गरेका थिए ।

Advertisement

उनी इलेक्ट्रिकल इन्जिनियर हुन् । उनले भारतको इलाहाबाद विश्वविद्यालयबाट इन्जिनियरिङ अध्ययन गरेका हुन् । चिलिमेमा यसअघि सिइओको जिम्मेवारीमा रहेका कोइराला प्राधिकरण फर्किसकेका छन् । १२ तहमा बढुवा भएपछि उनलाई प्राधिकरणमा फिर्ता बोलाइएको थियो ।

प्रतिक्रिया