नेकपामा नेतृत्वको सार्वजनिक आलोचना गर्न प्रतिबन्ध

विदुर खबर २०७६ भदौ ११ गते ७:३५

नुवाकोट । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी केन्द्रीय सचिवालय (हाइकमान्ड)ले नेतृत्वको सार्वजनिक आलोचना र विरोध गर्न नेता–कार्यकर्तामाथि प्रतिबन्ध लगाएको छ ।

Advertisement

पार्टी केन्द्रीय कार्यालय धुम्बाराहीमा सोमबार बसेको सचिवालय बैठकले नेता–कार्यकर्तालाई अनुशासनको लगाम लगाउने भन्दै नेतृत्वको सार्वजनिक आलोचना गर्न प्रतिबन्ध लगाएको हो । ‘आजकै बैठकले पार्टीका सबै तहका नेता, कार्यकर्ता तथा सदस्यहरूलाई पार्टीको नीति एवं नेतृत्वका सम्बन्धमा असहमति, आलोचना वा विरोध भएमा पार्टी विधानको व्यवस्थाबमोजिम प्रस्तुत हुन र अन्तरपार्टी जनवादको भरपुर उपभोग गर्न निर्देशित गरेको छ,’ बैठकपछि महासचिव विष्णु पौडेलले भने, ‘पार्टीको नीति एवं नेतृत्वका सम्बन्धमा सार्वजनिक रूपमा विरोध वा आलोचना नगर्न निर्देशित गरेको छ ।’

पार्टीको नीति वा नेतृत्वकविरुद्धमा लेख्ने, बोल्ने वा गतिविधि गर्नेहरूप्रति पार्टी विधानबमोजिम स्पष्टीकरण सोधिने र कारबाहीको प्रक्रिया अघि बढाइने निर्णय भएको पनि पौडेलले बताए । आफूलाई चित्त नबुझेको नीति, एजेन्डा, निर्णय र नेतृत्वविरुद्ध पार्टी बैठकभित्र भने आलोचना गर्न पाइने नेकपाले जनाएको छ ।

Advertisement

प्रतिक्रिया