नुवाकोटको  त्रिशुली बजारमा रहेको पुल जिर्ण बन्दै

विदुर खबर २०७६ असार २४ गते १५:५४
फाईल फोटो

फाईल फोटो

नुवाकोट असार २४,नुवाकोटको  त्रिशुली बजारमा जाने पक्कि पुल जिर्ण भएको छ । करीब पाँच दशकअघि निर्माण भएको त्रिशूली पुल जीर्ण बनेको हो ।

Advertisement

फलामे ‘बेलिब्रिज’ मा प्रयोग गरिएका पाता र नट बोल्ट खिया लागेका छन् । सवारीसाधनको आवतजावत बाक्लो भएकाले जोखिम बढेको छ । पुलबाट दैनिक चार सयभन्दा बढी सवारीसाधन आबतजाबत गर्ने गरेको जिल्ला ट्राफिक प्रहरी कार्यालय नुवाकोटले जनाएको छ । पुलको सुरक्षालई मध्य नजर गर्दै एक पटकमा एक मात्र सबारी आबतजाबत गर्न दिईदै आएको छ । स्थानिय सरोकारवलाहरुले हाल भैरहेको पक्कि पुलको बिकल्प हुनु पर्ने माग गर्दै आएका छन् ।

भारत सरकारले २०२१ सालमा त्रिशुली जलबिद्युत केन्द्र निर्माणको समयमा बनार्यएको पुलको आयु सकिएकामे र जिर्ण अबस्थामा पुगि सकेको छ  । समयमा नै अर्को ब्यबस्थापन नभएमा पुलmले ठुलो जोखिम निम्त्याउने सरोकारवलाहरुले बताए । पहिले ८ टनसम्म सामान बोकेका गाडी मात्र सञ्चालनको अनुमति थियो । तर अहिले जती पनी सामाग्री बोकेका सबारी साधनहरु ओहोर दोहोर गरि रहेका छन् । पुलको जोखिम दिनानुदिन बढ्दै गए पनी सरोकारवालाहरु मौन रहदै आएका छन् । समयमा नै बैकल्पिक ब्यबस्थाको निर्माण नगर्ने हो भने त्रिशुली पुलले ठुलो दुर्घटना निम्त्याउने सरोकावाला निकायहरुले बताएका छन् ।

Advertisement

प्रतिक्रिया