नुवाकोटमा आज चक्का जामको घोषणा,२ घण्टा चक्का जाम

विदुर खबर २०७५ पुष २९ गते ३:३८

नुवाकोट, राष्ट्रिय गौरवको आयोजनाको रूपमा रहेको गल्छी–त्रिशूली–मैलुङ–स्याफ्रु–रसुवागढी सडक आयोजना अन्तर्गत नुवाकोटको पिपलटारदेखि ढुङ्गेसम्मका प्रभावितहरुको समुह सडक प्रभावित सरोकार समितिले आज दिउँसो १२ बजेदेखि २ बजेसम्म २ घण्टा चक्का जामको घोषणा गरेका छन ।

Advertisement

समितिको छलफलले विरोधका कार्यक्रमसहित बन्द र चक्काजामको कार्यक्रम  गत हप्ता सार्वजनिक गरिएको थियो । त्यस्तै समितिले आगामी माघ ६ गते नुवाकोट बन्द गर्ने निर्णय भएको सडक प्रभावित सरोकार समितिका उपसंयोजक गीता अमात्यले जानकारी दिइन ।

आयोजनाले पिपलटारदेखि ढुङ्गेसम्मको सडक विस्तारका क्रममा अधिग्रहण गरिएको जग्गाको मुआब्जा नदिने बताएपछि पिपलटारदेखि ढुङ्गेसम्मका स्थानियहरु आक्रोशित भएका छन । आयोजनले विसं २०३४ को राजपत्रमा पासाङल्हामु मार्गको बालाजु–ककनी–त्रिशूली खण्डको सडक सीमा सडकको केन्द्रबाट दायाँबायाँ १५÷१५ मिटर तोकिएका कारण मुआब्जा दिन नमिल्ने बताएको छ योसँग नुवाकोटको विदुर नगरपालिका क्षेत्रका स्थानियबासीहरु आयोजना र आयोजनाका प्रमुख सुबोध कुमार देवकोटासँग रुष्ट भएका छन ।

Advertisement

प्रतिक्रिया