नुवाकोटको त्रिशुलीमा पनि छठ मनाइयो

विदुर खबर २०७५ कार्तिक २८ गते २:१४
57Ldftfsf] k"hf ub}{ j|tfn' 57 kj{sf] cj;/df d+unaf/ sf7df8f}Fsf] lji0f'dtL vf]nfdf 57Ldftfsf] k"hf ub}{ j|tfn' . t:jL/M rGb|snf If]qL , /f;;

नुवाकोट कार्तिक २८, छठका बर्तालुले यहाँको त्रिशूली बजारमा रहेको राममन्दिर घाटमा आज साँझ अस्ताउँदो सूर्यलाई अघ्र्य दिए ।
त्रिशूली नदी किनारलाई सिंगारेर उनीहरुले छठीमाईको पूजाराधना गरे । यहाँ विभिन्न पेशा तथा व्यवसाय गर्दै आएकाहरुले त्रिशूली नदी किनारलाई सिंँगारेर छठ पूजा गर्दै आएको नुवाकोट छठ पूजा समितिका अध्यक्ष रामनाथ पण्डितले जानकारी दिनुभयो । छठका लागि घरमा जान नभ्याउनेहरुलाई सहज होस् भनी समिति बनाएर छठ पूजाका लागि व्यवस्थापन गरिएको उहाँले बताउनुभयो । 
त्रिशूलीमा केशकर्तन पेशा गरेर १९ वर्षदेखि बस्दै आउनुभएका गणेश ठाकुरले छठमा घर जान नभ्याउनेहरु मिलेर त्रिशूलीमै छठ मनाउन थालेको बताउनुभयो । “पहिले पहिले छठ मनाउन यहाँ समूह जुट्ने गर्दैनथ्यो । अहिले धेरै छन् यहाँ छठ मनाउने । केही वर्षदेखि छठको लागि भनेर घर जानुपरेको छैन”, ठाकुरले भन्नुभयो, “यो वर्ष पनि हामी यहाँ सयौंँ जनाले पूजा आराधना गरिरहेका छौंँ । पोहोर पनि धेरै थिए ।” पछिल्लो पाँच वर्षदेखि त्रिशूलीको सो घाटमा छठको पूजा हुँदै आएको छ । रासस

प्रतिक्रिया