नुवाकोटको प्रसिद्ध दुप्चेश्वर मेला सुरु

विदुर खबर २०७९ मंसिर १८ गते २०:४१

नुवाकोट । दोश्रो पशुपतीनाथको रुपमा परिचित र आराधन हुँदै आएको दुप्चेश्वर महादेव मन्दिरमा मार्ग शुक्लपक्षको धान्यपूर्णिमाको अवसरमा लाग्ने ठूलो जात्रा सुरु भएको छ ।

Advertisement

आज आइतवारबाट मेला लाग्न थालेको हो । मंसीर २२ गतेसम्म चल्ने यस जात्रामा विशेष गरी धान्यपूर्णिमाको अघिल्लो दिन चतुर्दशीका साँझदेखि बत्ती बालेर रातभर जाग्राम बस्ने चलन छ ।

मेला भर्न आउनेहरुको सहजताका लागि भैतिक पुर्वाधारको मर्मत र व्यवस्थापनलाई यसपाली चुस्त बनाइएको छ । समुन्द्रटारदेखि मन्दिर परिसरसम्म पुग्ने मोटरबाटोलाई मर्मत गरेर थप ब्यवस्थित पारिएको दुप्चेश्वर क्षेत्र विकास कोषका कोषाध्यक्ष राजकुमार श्रेष्ठले जानकारी दिएका छन् ।

Advertisement

उनका अनुसार सडकको सबै भागमा रातको समयमा झलमल्ल बत्ति बाल्ने गरी ब्यवस्था समेत मिलाइएको छ । सडक मर्मत लगाएत मेलाको समयमा तयार गर्नुपर्ने भौतिक संरचनको मर्मतका लागि दुप्चेश्वर गाउँपालिकाले पाँच लाख रुपैयाँ बजेट विनियोजन गरेको थियो ।

यसपटक मेलामा आउने भक्तजन र पर्यटकलाई थप सहज बनाउनका लागि सवार साधन पार्किङलाई थप ब्यवस्थित र निःशुल्क बनाइएको श्रेष्ठले जानकारी दिएका छन् । उनका अनुसार नुवाकोट भन्दा बाहिरबाट समेत धार्मिक पर्यटकहरु मेलामा सहभागि हुन आजदेखि नै आउने थालिसकेका छन् ।

Advertisement

 

प्रतिक्रिया