कांग्रेस महाधिवेशन : विदुर नगरसभापतिमा उम्मेदवारकाे टुङ्गाे लागेन

विदुर खबर २०७८ असोज ८ गते १०:२१

नुवाकाेट । नेपाली कांग्रेसकाे १४ औ महािधवेशन अन्तर्गत गाउँ नगरपालिकाकाे अधिवेशनकाे ठिक एकदिन अगाडी पनि विदुर नगरपालिकामा उम्मेदवारकाे टुङ्गाे लागेकाे छैन ।

Advertisement

नगर सभापतिकाे लागि झन्डै एकदजर्न भन्दा बढीले दाबी गरेपनि नगरसभापतिकाे लागि उम्मेदवारकाे टुङ्गाे अझै लाग्न नसकेकाे हाे । नगरसभापतिकाे लागि विदुर नगरपािलकामा महत र केसी पक्षले छुट्टाछुट्टै उम्मेदवार खडा गर्ने भएका छन् ।

सभापतिकाे लागि महत र वहादुरिसंह लामा पक्षबाट विदुर नगरपालिका वडा नम्बर ३ का वडाध्यक्ष बद्री रिमाल, नुवाकाेट उद्याेग वाणिज्य संघका अध्यक्ष तारावहादुर कार्की र नुवाकाेट उद्याेग वाणिज्य संघका वरिष्ट उपाध्यक्ष गिता अमात्यले दावेदारी प्रस्तुत गरिरहेका छन् ।

Advertisement

यस्तै केसी पक्षबाट हरिलाल श्रेष्ठ, शंकर पाण्डे र प्रदिप कुमार सेढाइ मैदानमा देखिएका छन् । अरू नगरपालिकामा र गाउँपालिकामा उम्मेदवारकाे टुङ्गाे लागिसके पनि विवादकाे कारण विदुर नगरसभापतिकाे उम्मेदवारकाे भने टुङ्गाे लाग्न नसकेकाे हाे ।

सभापतिकाे उम्मेदवार टुङ्गाउन अहिले महत र लामा पक्ष तथा केसी पक्ष आन्तिरक छलफलमा जुटेका छन् ।

Advertisement

गुट परिवर्तन गर्ने बढे

यसैबिच नेपाली कांग्रेस नुवाकाेटकाे गाउँ र नगरअधिवेशन नजिकिएसँगै उम्मेदवारका आकांक्षीहरूले गुट परिवर्तन गर्न थालेका छन् ।

आफ्नाे गुटमा सम्मानजनक पद नदिएकाे भन्दै गुट परिवर्तन गर्नेकाे संख्या बढेकाे हाे । गुट परितर्वनको क्रम चलेसँगै चुनावी परिणाममा त्यसले प्रभाव पार्ने भएकोले पनि आफ्नो समुहका नेता तथा कार्यकर्ता जोगाउन समेत दुबै समुह सकृय भएर लागेको छ ।

प्रतिक्रिया