तिरतिरे भिरमा आएको पहिरोले जोखम बढ्दै

विदुर खबर २०७५ साउन २७ गते १३:२५

Advertisement

भैसै÷पासाङल्हामु राजमार्गको त्रिशूली– वेत्रावतीखण्डको विदुर नगरपालिका वडा नं १० तिरतिर भिरमा आएको पहिरोले जोखिम बढाएको छ ।

लगातारको वर्षाको कारण सडक स्तरउन्नतीका लागी कटान गरिएको ठाउँमा माथीबाट लगातार पहिरो आउँदा पैदत्रयात्रुहरु मर्कामा परेका छन । सडकमा आएको पहिरो पन्छाउने काम गरिएपनि दिर्घकालीन समाधान नखोजिए यसले विनास ल्याउने निश्चित भएको स्थानियबासीहरु बताउँछन ।

Advertisement

लगाताकारको वर्षाले गर्ला अहिले सडक एकतर्फी रुपमा मात्र संचालन भएको छ । सामान्य पानी पर्दा समेत पहिरो आउने र राजमार्ग अबरुद्ध हुने गरेको विदुर नगरपालिका वडा न १० का वडाध्यक्ष गणेश नेपालले बताउनुभयो । गल्छि त्रिशुली आयोजना अन्तर्गत स्तरउन्नतीको क्रममा कटान भएको भिरमा सामान्य बर्षतमा पनी पहिरो जाने गरेको छ । एक साता अगाडी यसै स्थानमा गष्एको पहिरोका कारण ५ दिन सम्म सबारी आबागमन बन्द भएको थियो ।
दैनिक रुपमा सयौँको सख्यामा सबारी साधनहरु सञ्चालन हुने मार्गमा पहिरो नियन्त्रणका लागी काम हुन नसक्दा रसुवा र केरुङ सम्म पुग्ने सडक मार्ग अबरुद्ध हुँदै आएको छ । नुवाकोटका प्रमुख जिल्ला उद्धववहादुर थापाले सडकखण्ड अवरुद्ध भएमा तत्काल सुचारु गर्न निर्देशन दिइएको बताउनुभयो ।

Advertisement

 

प्रतिक्रिया