नुवाकोटमा मतदाता नामावली दर्ता खुल्यो

विदुर खबर २०७८ वैशाख ९ गते ११:४६

नुवाकोट । निर्वाचन आयोगले फोटोसहितको मतदाता नामावली दर्ताका लागि ७७ वटै जिल्ला निर्वाचन कार्यालयलाई सक्रिय बनाएको छ ।

Advertisement

निर्वाचन घोषणापछि स्थगित मतदाता नामावली सब्कलन फेरि थालिएको हो । निर्वाचन आयोग प्रमुख आयुक्त दिनेश थपलियाले स्थगित भएकै समयदेखि बाँकी र योग्यता पगेका नेपाली नागरिकको नाम दर्ता सुचारु गरिएको जानकारी दिए ।

निर्वाचन मिति तोकिँदा केही समय नामावली संकलन स्थगित गरिएको थियो । स्थगित भएदेखि पुनः नाम दर्ता सुचारु भइसकेको छ । योग्यता पुगेका नेपाली नागरिकले आफ्नो जिल्ला निर्वाचन कार्यालयमा गएर नाम दर्ता गर्न सक्नेछन् । आयोग पवक्ता राजक कुमार श्रेष्ठका अनसार नामावलीमा दर्ता हुन उमेर पुगेका र छटेका नेपाली नागरिकले सम्बन्धित जिल्ला निर्वाचन कार्यालय पगेर दर्ता गर्न सक्नेछन् ।

Advertisement


नामाकृत मतदाताले भने पनः दर्ता गरिरहन पर्दैन । नागरिकता प्राप्त गरेर पनि मतदाता नामावलीमा छटेका नागरिकलाई दर्ता गर्न उत्प्रेरित गर्ने निर्वाचन आयोगले जनाएको छ । यसका लागि जिल्ला निर्वाचन कार्यालयसम्म जाने–आउनेलगायत विषयमा सहजीकरण गरिदिन सबै स्थानीय तहलाई आग्रह गरेको छ । मतदाता नामावली ऐन, २०७३ बमोजिम तोकिएको योग्यता पूरा भएका नेपाली नागरिकको नाम फोटोसहितको मतदाता नामावलीमा दर्ता गर्ने व्यवस्था मिलाउने जिम्मेवारी आफ्नो भएको आयोगले जनाएको छ ।

७७ वटै जिल्ला निर्वाचन कार्यालयबाट फोटोसहितको मतदाता नामावलीमा नाम सब्कलन निरन्तर गर्नेव्यवस्था मिलाइएको छ । योग्यता पूरा भएका कोही मतदान गर्नबाट वञ्चि नहन्’ भन्ने आयोगको अभिप्राय हो । मतदातामा नाम समावेश हनुपर्ने अनिवार्य पूर्वसर्त रहेको आयोगले जनाएको छ ।

Advertisement

प्रतिक्रिया