प्रधानमन्त्रीले संवैधानिक ‘कू’ गरे : कोइराला

विदुर खबर २०७७ पुष ५ गते १६:५८

नुवाकोट ।  नुवाकोट । नेपाली कांग्रेसका केन्द्रीय सदस्य डाक्टर शेखर कोइरालाले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले संवैधानिक ‘कू’ गरेको बताएका छन् ।

Advertisement

पार्टी भित्रको आन्तरिक विवादका कारण संसद विघटनको सिफारिस गरेर ओलीले संवैधानिक ‘कू’ गरेको उनको भनाइ थियो ।विराटनगरमा पत्रकार सम्मेलन गर्दै नेता कोइरालाले प्रधानमन्त्री ओलीले सिफारिस गरेपनि राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले त्यसलाई रोक्नुपर्ने बताए । ओलीले सिफारिस गरेपनि राष्ट्रपतिले संस्थाको गरिमालाई राखेर रबर स्ट्याम बन्न नमिल्ने बताए ।

ओलीले अधिनायकबाट लागू गरेको बताउँदै कोइरालाले कांग्रेसले सशक्त विरोध गर्ने बताए । ‘पार्टीभित्रको द्वन्द्वमा उहाँले संविधानलाई अट्याक गर्नुभयो ,’ उनले भने, ‘हुँदै नभएको प्रावधानलाई टेकेर संसद विघटन गर्नु घोर असंवैधानिक कदम हो, संवैधानिक ‘कू’ नै गर्नुभयो ।’

Advertisement

संसद विघटनपछि ६ महिनामा निर्वाचनमा जानुपर्ने संवैधानिक व्यवस्था भएको बताउँदै उनले नेपाली कांग्रेस निर्वाचनसँग नडराउने बताए ।

प्रतिक्रिया