सलहको अर्को झुण्ड नेपाल प्रवेश गर्ने सम्भावना

विदुर खबर २०७७ असार ३१ गते २१:१९

नुवाकोट ।  असार २८ गते दाङमा देखिएको सलह  प्यूठान हुँदै रोल्पा, रुकम लगायत पश्चिम उत्तरतर्फ अगाडि बढेको छ ।

Advertisement

दाङबाट छुटेका केही सलह भने नवलपरासीमा प्रवेश गरेको र हाल बेणी त्रीवेणी क्षेत्रमा रहेको कृषि तथा पशुपन्छी विकास मन्त्रालय अन्तर्गतको प्लाण्ट क्वारेन्टाइन तथा विषादी व्यवस्थापन केन्द्रले जनाएको हो । त्यस्तै असार १३ र १६ गते नेपाल प्रवेश गरेको सलह बाग्लुङ्ग, म्याग्दी, रुकुम, रोल्पा, जाजरकोट, डोल्पा, जुम्ला, कालिकोट लगायतका जिल्लाहरुमा अहिलेपनि देखा परेको केन्द्रले जानकारी दिएको छ ।

केन्द्रका अनुसार उक्त मितिमा भारतबाट प्रवेश गरेको झुण्ड तितर वितर भएरको र केही अझैपनि संख्यामा उक्त जिल्लाहरुमा देखा परेको हो ।  भारतको उत्तर प्रदेशको सिमावर्ति क्षेत्रमा रहेको सलहका झुण्ड हावाको वहावसंगै नेपाल प्रवेश गर्न सक्ने सम्भावना रहेको केन्द्रले जानकारी दिएको छ । केन्द्रका अनुसार हावाको बहाव पश्चिमतर्फ वहने भएकाले उक्त झुण्डहरु नेपालको मध्य तथा पश्चिम तराई हुदै भारतको राजस्थान राज्यतिर प्रस्थान गर्नपनि सक्ने सम्भावना समेत रहेको जानकारी दिएको छ ।

Advertisement

प्रतिक्रिया