लिखुका कृषकलाई व्यवसायिक बनाउँदै थानसिङ्ग कृषि सहकारी संस्था

विदुर खबर २०७६ फागुन २६ गते १८:३५

लिखु। नुवाकोटको लिखु गाउँपालिका वडा नम्बर ६ मा रहेको थानसिङ्ग कृषि सहकारी संस्था लिमिटेड कृषक व्यावसायिकरण कार्यक्रम सुचारू गरेको छ ।

Advertisement

स्थानीय तहमा सहकारी अवस्थित भईरहेको अबस्थामा  सहकारीले सकृय किसानहरूलाई लक्षित गरी तरकारी,धान ,मकै र आलु उत्पादन बढाउन बिऊ बिजन थोपा सिंचाई मलखाद तथा बिषादी हरु लक्षित किसान वर्ग हरूमा वितरण गर्दै आएको छ । संस्थाले  जिल्लाको लिखु ,ककनी ,सुर्यगढी र पन्चकन्या गाउँपालिकामा लक्षित गरी ८०० घरधुरी संख्या किसानहरुसंग काम गर्दै आएको छ ।

केही समययता संस्थाले किसान-२ परियोजनासँग पनि सहकार्य गर्दै आएको छ। सहकारीले हाल ४ गाउँपालीकाको लागि २ जना कृषि प्राविधिक राख्दै आएको छ। संस्थाले अबका दिनमा कृषकको बारीमा उत्पादन भएको तरकारी सिधै अन्तीम उपभोक्ता समक्ष पुर्याउने र कृषकले उत्पादन गरेको कृषि वस्तु बजारीकरण गर्न तत्काललै कृषकको साथी सहकारी कार्यक्रम ल्याउने तयारी गरिरहेको छ ।

Advertisement

प्रतिक्रिया