पार्टी संगठनलाई व्यवस्थित गर्न सकेको भए थप ऊपलव्धी हुने थियो : महत

विदुर खबर २०७६ मंसिर १६ गते २०:१२

उपनिर्वाचनको अन्तिम परिणाम सार्वजनिक भएको छ ।

Advertisement

भक्तपुर निर्वाचन क्षेत्र नं १ मा नेपाली काङ्ग्रेसका कृष्णलाल भडेल र वाग्लुङ् क्षेत्र नं २(२) बाट राष्ट्रिय जनमोर्चाका खिमविक्रम शाही निर्वाचित भएका छन् ।अन्तिम परिणाम बमोजिम प्रतिनिधि सभा सदस्यको एक मात्र निर्वाचन क्षेत्रमा नेकपा विजयी भएको छ । तीन प्रदेशसभा सदस्यको लागी भएको निर्वाचनमा नेकपा, नेपाली काङ्ग्रेस र राष्ट्रिय जनमोर्चाले एक एक स्थानमा जित हात पारेको छ।अन्तिम परिणाम अनुसार नेकपा ३० स्थानमा जीत हात पारेको छ । नेकपाले एक प्रतिनिधिसभा सदस्य, एक प्रदेशसभा सदस्य, तीन स्थानीय तहको अध्यक्ष पदमा जीत हात पारेको छ ।

बाँकी उपाध्यक्ष र वडाअध्यक्ष पदमा नेकपा उम्मेदवार निर्वाचीत भएका हुन् ।नेपाली काङ्ग्रेसले १३ स्थान जीत हात पारेको छ । काङ्ग्रेसका उम्मेदवार एक प्रदेशसभा सदस्य र धरान उपमहानगरपालीकाको मेयर पदमा काङ्ग्रेसका तिलक राईले जीत हात पारेको छ।समाजवादी पार्टीले चार तथा राष्ट्रिय जनता पार्टी, नेपालले तीन स्थानमा जीत हात पारेको छ।एकजना वडाअध्यक्ष स्वतन्त्र निर्वाचीत भए ।

Advertisement

नेकपाको प्रतिनिधित्व गरी कास्की निर्वाचन क्षेत्र नं २ बाट विद्या भट्टराई प्रतिनिधि सभा सदस्य चुनिएकी छिन् । त्यसैगरी, दाङ निर्वाचन क्षेत्र नं ३(२) मा नेकपाको प्रतिनिधित्व गरेकी उम्मेदवार विमलाकुमारी खत्री निर्वाचित भएकी छिन् ।

निर्वाचन परिणामले काङ्ग्रेसलाई गत निर्वाचनको मत परिणामको तुलनामा ऊत्साहजनक सफलता प्राप्त भएको छ।काङ्ग्रेसले निर्वाचन अघि नै पार्टिको आन्तरिक संगठनलाई व्यवस्थित गर्न सकेको भए अझ थप ऊपलव्धी प्राप्त गर्न सक्दथ्यो । नवनिर्वाचित ऊमेदवारहरुमा संघीय प्रणालीलाई मजवुत वनाऊन सहयोग पुर्याऊन सफल रहनुहोस सफल कार्यकालको शुभकामना ।

Advertisement

प्रतिक्रिया