किस्पाङमा पहिलोपटक दुध डेरि संचालनमा,किसानहरु हर्षित

विदुर खबर २०७५ फागुन १५ गते ७:५१

नुवाकोटको किस्पाङ गाउँपालिकामा पहिलोपटक दुध डेरि संचालनमा आएको छ । शुभ नबबिहानी कृषि सहकारी संस्था र किस्पाङ गाउँपालिकाको १० लाख रुपैयाँको आर्थिक सहयोगमा दुध डेरी संचालनमा ल्याइएको शहकारीका अध्यक्ष तथा पाल रेडक्रस सोसाइटी उपशाखा काहुले उपशाखाका सभापती क्षेत्रबहादुर तामाङले बताउनुभयो ।

Advertisement

नेपाल रेडक्रस सोसाइटी जिल्ला शाखा नुवाकोट मार्फत जिबिकोपार्जनको लागि प्राप्त ४० हजार रुपैयाँले गाईभैंसी खरिद गरि डेरीमा दुध ल्याउने गरेको किसानहरुको भनाई छ । डेरीमा दुध विक्री गर्न थालेसँगै आयआर्जनमा सहयोग पुगेको कृषकहरुको भनाइ छ । दुधसँगै दुग्धका परिकार सबै गाउँमै उत्पमदन हुन थालेपछि उपभोत्ताहरु समेत खुशी भएका छन । स्थानिय स्थतरमा उत्पादन भएका दुग्धजन्य पदार्थको स्थानियमा पुराई केन्द्रसम्म पुर्याउने लक्ष्य राखिएको नेपाल रेडक्रस सोसाइटी उपशाखा काहुले सभापती तामाङले बताए । गाउँमै उत्पादन भएका कृषिजन्य बस्तु प्रबर्द्धन गर्न सके यहाँको आर्थिक बिकासमा ठुलो योगदानपुग्ने सरोकारवालाहरु बताउँछन ।

प्रतिक्रिया