नुवाकोट र रसुवाको आइतबारदेखि परिचयात्मक भ्रमण हुने

विदुर खबर २०७६ फागुन १० गते १८:०३

नुवाकोट । नुवाकोट र रसुवामा आइतबारदेखि पाँच दिने परिचयात्मक भ्रमण हुने भएको छ ।

Advertisement

रसुवा–नुवाकोट पर्यटन समाजको आयोजनामा फागुन ११ गतेदेखि १५ गतेसम्म भ्रमणको आयोजना हुन लागेको हो । नेपालमा पर्यटन भित्राउनका लागि महत्वपूर्ण भूमिकामा रहेका ट्रेकिङ कम्पनीमा प्रतिनिधिहरू, पत्रकार तथा अन्य सरोकारवाला गरी ५० जनाको सहभागिता रहेने छ ।

टोलीले नुवाकोट जिल्लाको ऐतिहासिक साततले दरबार क्षेत्र, नवनिर्मित जीपलाइन, ऐतिहासिक सूर्यगढी हुँदै तामाङ जातिहरूको जीवित संग्रालय किस्पाङ गाउँ र प्रकृतिको सुन्दर अवलोकनका लागि प्रशिद्ध फिकुरी डाँडा अवलोकन गर्ने छ ।

Advertisement

त्यसैगरी रसुवाको घलेगढी तथा डाँडागाउँस्थित आकर्षक भांगेखोला हुँदै झरेको पातले झरना र बेत्रावतीमा रहेको पौराणिक महत्वको उत्तरगया क्षेत्रको अवलोकन गरिने समाजले जनाएको छ । यसको नेपाल पर्यटन बोर्डले प्रवद्धन गरेको छ ।

 

Advertisement

प्रतिक्रिया