त्रिशुली बजार जोड्ने पुल निर्माणको अन्तिम चरण्मा

विदुर खबर २०८१ जेठ १२ गते १४:३१

नुवाकोट । त्रिशुली बजार जोड्ने नयाँ पुल निर्माणको अन्तिम चरण्मा पुगेको छ ।

Advertisement

विदुर नगरपालिका वडा नम्बर १ को धोबीखोला र त्रिशूली बजारस्थित नेपाल विद्युत् प्राधिकरण विद्युत्गृह प्रवेशद्वार जोड्ने त्रिशूली नदीमा निर्माण भइरहेको पक्की पुल असारसम्ममा सञ्चालन गर्ने गरी तीव्र रूपमा काम भइरहेको हो ।

जिल्लाकै पहिलो जलविद्युत् परियोजना त्रिशूली जलविद्युत् केन्द्र निर्माणका क्रममा ०२० सालमा बनेको पुल जीर्ण भएपछि सँगै नयाँ पुल निर्माण भइरहेको हो । ६ दशकअघि जलविद्युत् केन्द्रका लागि निर्माण सामग्री ओसारपसार गर्न बनेको पुल अहिले जीर्ण र कुनै पनि समय दुर्घटना हुन सक्ने अवस्थामा रहेको स्थानीय समाजसेवी कुलबहादुर खड्गीले बताए ।

Advertisement

पुरानो पुल अत्यधिक भारवहन र समयक्रमसँगै जीर्ण भएर दुर्घटनाको जोखिम बढेपछि त्यसलाई यथावत् राखेर नजिकै नयाँ पुल निर्माण भइरहेको विदुर १ का वडाध्यक्ष लेनिन रञ्जितले जानकारी दिए । नयाँ पुलको निर्माणपछि दुर्घटनाको जोखिम हट्नाका साथै साँघु बजार’ क्षेत्रमा आवागमनमा सहज हुनेसमेत देखिएको छ ।

करिब ८ करोड रुपैयाँको लागतमा निर्माणाधीन पुलको लम्बाई ६० मिटर छ भने ११ मिटर चौडा रहेको छ । दोहोरो लेनको उक्त नयाँ पुल बक्स कडर प्रिस्टेस प्रविधिमा निर्माण भइरहेको हो ।

Advertisement

डिजाइन एन्ड बिल्ड मोडलमा भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात व्यवस्था विभागको पुल महाशाखा काठमाडौंअन्तर्गत सेक्टर– २, ललितपुरका संयोजनमा निर्माण भइरहेको छ ।

आगामी असार मसान्तसम्ममा निर्माण सम्पन्न गर्ने गरी ०७९ सालदेखि निर्माण थालिएको सो पुलको हाल ९५ प्रतिशत निर्माण पूरा भइसकेको निर्माण कम्पनी हिमडुब एन्ड थोकर÷गणेशकुण्ड निर्माण कम्पनी जेभीका राजेन्द्र थपलियाले जानकारी दिए ।

नयाँ पुल निर्माण सम्पन्न भएको छ, यसबाट त्रिशूलीबजार क्षेत्रको ट्राफिक जामको समस्या कम हुने अपेक्षा छ,’ स्थानीयवासी नरेश जोशीले भने ।

प्रतिक्रिया