नुवाकोटमा समानुपातिकमा कांग्रेस पहिलो दल बन्यो

विदुर खबर २०७९ मंसिर १९ गते ९:०६

नुवाकोट । नुवाकोटमा प्रतिनिधिसभा र प्रदेश सभा निर्वाचन अन्तर्गत समानुपातिकतर्फ नेपाली काँग्रेसलले धेरै मत ल्याएको छ ।

Advertisement

नेपाली काँग्रेसले नुवाकोटमा प्रतिनिधिसभा तर्फ ३५ हजार ८३६ मत ल्याएको छ । काँग्रेसले प्रदेश सभातर्फ ३६ हजार ३३७ मत ल्याएको छ ।  नुवाकोटमा प्रतिनिधिसभा र प्रदेश सभा निर्वाचन अन्तर्गत समानुपातिकतर्फ नेकपा एमालेले दोश्रो स्थानमा छ । नेकपा एमालेले प्रतिनिधिसभा तर्फ ३१ हजार ५१५ मत ल्याएको छ भने प्रदेसश भातर्फ ३६ हजार २५० मत ल्याएको छ ।

प्रतिनिधिसभा र प्रदेश सभा निर्वाचन अन्तर्गत समानुपातिकतर्फ नेकपा माओवादी केन्द्रले तेश्रो स्थानमा मत पाएको छ । नेकपा माओवादी केन्द्रले प्रतिनिधिसभा तर्फ २५ हजार ५६१ मत ल्याएको छ भने प्रदेश सभातर्फ २९ हजार ६९२ मत ल्याएको छ। प्रतिनिधिसभातर्फ राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीले १६ हजार २८३ मत प्राप्त गरेको छ । नुवाकोटमा प्रतिनिधिसभा र प्रदेश सभा निर्वाचन अन्तर्गत समानुपातिकतर्फ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीले पाँचौ स्थानमा मत पाएको छ ।

Advertisement

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीले प्रतिनिधिसभा तर्फ ८ हजार ४५३ मत ल्याएको छ भने प्रदेससभातर्फ १० हजार १७३ मत ल्याएको छ । नुवाकोटमा प्रतिनिधिसभा र प्रदेश सभा निर्वाचन अन्तर्गत समानुपातिकतर्फ नेकपा एकिकृत समाजवादी पार्टीले छैटौै स्थानमा मत पाएको छ ।

एकीकृत समाजवादी पार्टीले प्रतिनिधिसभा तर्फ ९५८ मत मात्र ल्याएको छ भने प्रदेश सभातर्फ १ हजार ५३८ मत ल्याएको छ ।

Advertisement

प्रतिक्रिया